nabożeństwa

 

Porządek nabożeństw
Расписание богослужений • Order of service         

 


01.04.2018

Niedziela


NIEDZIELA PALMOWA. Wejście Pana do Jerozolimy

 

Św. Liturgia (Божественная Литургия)

 

 

Godz. 1000

02.04.2018

Poniedziałek

WIELKI TYDZIEŃ СТРАСТНАЯ СЕДМИЦА

Spowiedź (Исповедь)

Godz. 1400

Sakrament Namaszczenia chorych

Соборование (Таинство Елеосвящения)

Godz. 1500

Liturgia uprzednio poświęconych Darów

Godz. 1700

03.04.2018

Wtorek

Liturgia uprzednio poświęconych Darów

Godz. 900

04.04.2018

Środa

Liturgia uprzednio poświęconych Darów

Godz. 900

05.04.2018

Czwartek

Ostatnia Wieczerza (Воспоминание Tайной Bечери)

Liturgia św. Bazylego W. (Св. Литургия)

Godz. 900

Jutrznia z czytaniem 12 Ewangelii pasyjnych

(Утрения с чтением 12 Евв. Св. Страстей Господних)

Godz. 1700

06.04.2018

Piątek

Wieczernia z wyniesieniem Płaszczanicy i Jutrznia

(Вечерня с выносом Плащеницы и Утреня)

Godz. 1700

07.04.2018

Wielka Sobota

Święto Zwiastowania Bogurodzicy

Благовещение Пресвятой Богородице

Św. Liturgia (Св. Литургия)

Godz. 900

Święcenie Paschy (Освящение Пасок)

Godz.:1100

120013001400

Spowiedź (Исповедь)

Godz. 2200

PASCHA. ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

(СВЕТЛОЕ ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ)

Jutrznia i Św. Liturgia (Утреня и Пасхальная Литургия)

Po św. Liturgii święcenie paschy (Освящение Пасок)

Godz. 2330

08.04.2018

Niedziela

Poranna Św. Liturgia Paschalna

(Вторая Пасхальная Литургия)

Po św. Liturgii święcenie paschy (Освящение Пасок)

Godz. 1000

Wielkie Nieszpory (Великая Вечерня)

Godz. 1700

09.04.2018

Poniedziałek

Poniedziałek Paschy

Św. Liturgia (Божественная Литургия)

Godz. 1000

10.04.2018

Wtorek

Wtorek Paschy

Św. Liturgia (Божественная Литургия)

Godz. 1000

14.04.2018

Sobota

Całonocne Czuwanie (Всенощное Бдение)

Godz. 1700

15.04.2018

Niedziela

Antypascha. O Tomaszu

Św. Liturgia (Божественная Литургия)

Godz. 1000

17.04.2018

Wtorek

RADONICA. Paschalne Nabożeństwo za zmarłych
Św. Liturgia i Panichida

(Радоница. Пасхальное поминовение усопших – Божественная Литургия, Панихида)

O godz. 17 spotykamy się na Cmentarzu przy ul. Prandoty

Godz. 900

18.04.2018

Środa

Akatyst do Przenajświętszej Bogurodzicy

(Акафист ко Пресвятой Богородице)

Spotkanie Młodzieży (Встреча Молодежи)

Godz. 1800

21.04.2018

Sobota

Wspomnienie zmarłych

Św. Liturgia (Божественная Литургия) Panichida

Godz. 900

Całonocne Czuwanie (Всенощное Бдение)

Godz. 1700

22.04.2018

Niedziela

Św. Niewiast Niosących Wonności (Żen Mironosic)

I Św. Liturgia (Божественная Литургия)

Godz. 800

II Św. Liturgia (Божественная Литургия)

Godz. 1000